Apart Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Hasan Temur Apart

APART NEDİR?

*Bir, iki veya salon dahil en fazla 3 odalı, yeme içme ihtiyaçlarınızı kendinizin karşılayabileceği açık mutfağı ve yine kendine ait banyo ve tuvaleti olan dairelere apart daire denmektedir.

*Apart dairelerde; daireler ev konforunda olup dayalı döşeli, genelde öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

*Apart dairelerde evinizde nasıl gündelik hayatınızı devam ettiriyorsanız burada da aynen devam etmenizi sağlayacak ekipmanlar mevcuttur. Yemeğinizi kendiniz pişirip yiyebiliyorken yine kiraladığınız dairenin temizliğini dairenin içinde yer alan temizlik araçlarıyla kendiniz yapabilmektesiniz. Sizin yapmanız gereken tek şey kıyafetlerinizi yanınıza almanızdır. Bu arada yeme içme ve yahutta başka ihtiyaçlarınızı apart çevresinde bulunan alış veriş noktalarından yada marketlerden karşılayabilirsiniz.

*Apart kültürü ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlamış olsa da yurt dışında özellikle İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi birçok Avrupa ülkesinde çok fazla rağbet görmektedir.

*Apart tercih edilirken en çok dikkat edilmesi gereken hususlar; apartın üniversiteye ve merkeze yakınlığı, etrafında alış veriş yapılabilecek noktalarının ya da marketlerin bulunabilirliği, güvenliği, kullanılan İnternetin hızı, apartın içinde kaldığınız sürece  sizi rahat ettirecek ekipmanlara sahip olup olmadığı gibi kriterler daima ön planda tutulmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.